כל עסק צריך ייעוץ פיננסי, עם זאת לא כל עסק יכול להרשות לעצמו לשכור במשרה מלאה מנהל כספים (CFO). כתוצאה מכך, עסקים קטנים ובינוניים פונים יותר ויותר לשירותי סמנכ"ל כספים במיקור חוץ או לשירותי ניהול כספי חיצוני.

הנה מספר דרכים בהם שירותי ניהול כספי חיצוניים יכולים להועיל לחברה שלך:

  1. הפחתת עלויות – מיקור חוץ מקצועי חשבונאי לשירותי סמנכ"ל הכספים שלך, יכול לעזור לחברה שלך לחסוך הרבה כסף. אתה תקבל שירותי מומחה מבלי להוסיף כוח אדם נוסף ומשאבים טכנולוגיים. זה יכול לעזור להפחית את עלויות התפעול הכוללות של החברה שלך ולהחזיר דרך חיסכון בהוצאות הרבה יותר מעלות השירות.
  2. איכות השירותים – עם מנהל כספים במיקור חוץ, אתה יכול להיות סמוך ובטוח שהשירותים הניתנים הם באיכות גבוהה אם הוא אכן איש מקצוע שעבד עם תעשיות שונות, ומבין מה עובד הלכה למעשה בשטח.
  3. מאפשר להתמקד טוב יותר – זה חשוב מאוד לעסקים, במיוחד לעסק קטן, להתרכז במיומנות הליבה שלו, ולתת אנשי המקצוע להתמודד עם תחומים שפחות מבינים. אם ההיבט הכספי של העסק הוא לא המומחיות שלך, שירותי מיקור חוץ סמנכ"ל כספים יכולים לעזור לך להתרכז במה שאתה יודע הכי טוב.
  4. יעילות כוללת – כשזה מגיע לעמידה בלוחות זמנים, כמו גם דרישות אחרות של פרויקטים שונים, מנהל כספים חיצוני בדרך כלל יעיל יותר בהשוואה לאחד שכיר. הסיבה לכך היא שיש לו ניסיון עם מצבים פיננסיים רבים, וניתן לצפות ממנו יעילות גבוהה יותר.
  5. סיוע בקבלת מימון – מנהלי חשבונות עושים עבודה נפלאה, אבל למנהלי כספים חיצוניים (שהם גם רואי חשבון מוסמכים), יש יכולת להציג דוחות כספיים מתאימים לגוף בנקאי לאישור הלוואות או מינוף פיננסי. עם הניסיון שלו, סמנכ"ל הכספים החיצוני, יהיה מסוגל לזהות את נקודות החוזק וחולשה בדוח הרווח וההפסד של החברה שלך ובמאזן, ויוכל לצייד אותך עם המידע הכספי שהבנק עשוי להזדקק לו. פעמים רבות, מנהלי כספים במיקור חוץ יכולים להציג את החברה שלך למקורות בנקאיים בצורה התואמת את דרישות ההלוואות שלו, ובכך, לסייע לך לאורך כל תהליך המימון.
  6. פיתוח תקציבים – כל עסק, ללא קשר לגודלו מחייב תכנית לניהול ההכנסות וההוצאות על מנת לגדול בהצלחה. מנהל כספים במיקור חוץ יכול לעזור לך כבעל העסק לפתח מודל שמדגים את מה שצריך לעשות כדי להשיג ברוטו רצוי או רווח נקי, או להשיג את יעד המכירות שהצבת. כל בעל חברה יכול להעיד על העובדה שללא תקציב, קשה לנהל את העסק ביעילות, וגם להיות רווחי. לכן, מנהל הכספים החיצוני יכול לעבוד איתך כדי לבוא עם תוכניות לזיהוי רמת המכירות שיש להגיע לצורך השגת איזון, או לדעת מתי הגיוני לשכור עובדים נוספים.
  7. ניהול מזומנים – חברות קטנות היו שמחות להיות מסוגלות לקבל מספיק מזומנים למימון פעולות היומיום שלהם. עם זאת, רובן חסרות את הכלים כדי לעזור להם לחזות את צרכי הנזילות שלהם. כאשר אתה משתמש במנהל כספים חיצוני, הוא יכול לבנות מודל החוזה את תזרים המזומנים ע"פ הדרישות שלך, הן בטווח הקצר והן בטווח הארוך. בנוסף, הוא יהיה מסוגל לעזור לחברה שלך בקביעת סדר העדיפויות בתזרים מזומנים שלה.
  8. לסייע בציות לתקנות מס – חלק מבעלי העסקים נוטים להתעלם מההשלכות של אי תשלום מסים בזמן ובמלואם. בנוסף, הם משלמים את הסכום הלא נכון של מסים בגלל עסקאות הנכנסות עם טעויות לספרי החשבונות. ללא דוחות כספיים נאותים לא ניתן להגיש דוחות לקבלת החזרי מס מדויקים. מנהלי כספים במיקור חוץ יכולים להיות שימושיים מאוד עבור עסקים כאלה, כי הם יבטיחו כי דוחות הכספיים יהיו ערוכים בצורה מדויקת, ובמועד. כתוצאה מכך, הם יוכלו לסייע לך בעמידה בתקנות מס שונים.
  9. שדרוג תוכנות חשבונאיות – מנהל כספים במיקור חוץ מכיר חלק ממגוון חבילות התוכנה בתחום. כתוצאה מכך, הוא יכול לשקול את הרווח ממעבר לתוכנת הנהלת חשבונות חזקה יותר כנגד עלות החבילה על מנת לדעת אם הרכישה הגיונית.

התוכנה הבסיסית שיש לך במשרד עשויה שלא להתאים לכל סוג עסק, חברות מסוימות, למשל, אלה העוסקים בייצור, יש דרישות משמעותיות של ניהול המלאי, וצריכים תוכנה מתוחכמת יותר. במקרה זה, מנהל כספים במיקור חוץ בעל ניסיון מתחום התעשיה, יכול להציע לך עצות מועילות לגבי סוג תוכנת הנהלת החשבונות המתאימה לעסק שלך.

כפי שראית לעיל, יש לחברות הרבה מה להרוויח משירותי מנהל כספים במיקור חוץ, כגון צמצום עלויות, שירותים יעילים וניהול מזומנים. מעבר לכך, תקבל יותר זמן להתרכז בניהול היום יומי של העסק שלך.

תורגם במקור מאנגלית

כל הזכויות שמורות ל- David Worner אתר ezinearticles.com http://ezinearticles.com/?9-Benefits-of-Companies-Outsourcing-Their-CFO&id=8002924