אם הסטארט-אפ שלך בשלבים ראשוניים, קיים סיכוי שיש פערי ידע בצוות ההקמה שלך. אתה יכול להיות חזק בצד הטכני או בעל מוצר מבריק, אבל מה לגבי אסטרטגיה פיננסית, אדמיניסטרציה, משאבי אנוש? האם אתה מוכן לנהל את היום-יום של הסטארט-אפ שלך, מגיוס כשרונות חדשים להנהלת חשבונות ועד לתכנון פיננסי?

אם יש לך פער ידע בליבת הארגון שלך, אתה צריך למלא אותו. אבל צוות הסטארט-אפ שלך צריך להתמקד בפיתוח המוצרים והשירותים שלך, ביצירת שותפויות, ויצירת מקור הכנסה. המשאבים הפנימיים שלך צריכים להיות ממוקדים ביכולות הליבה שלך, ולא במשימות עזר אדמיניסטרטיביות. 

אז, מה כדאי לעשות? מיקור חוץ – ליועץ או לחברה מקצועית בתחום.

התכנית הטובה ביותר היא לבצע מיקור חוץ של שירותים בכדי לחסוך בעלויות העסק הגבוהות ביותר – עלויות כח האדם. בזמן שתוכל בדרך זו לקבל את התמיכה הדרושה ואת הביטחון שהפונקציות אלה יטופלו על ידי אנשי מקצוע.

באופן ספציפי, אתה יכול לבצע מיקור חוץ ל- 3 הפונקציות הבאות:

  1. סמנכ"ל כספים חיצוני (במיקור חוץ): אם החברה שלך סגרה סבב גיוס ראשוני או מרוויחה יותר מ 250K $ לשנה, אתה צריך ניהול כספים חיצוני בכדי לנהל את האסטרטגיה הפיננסית ולהפעיל צוות החשבונאי שלך. גם אם אתה עדיין ללא הכנסות משמעותיות וללא מימון, ייתכן שעדיין תהיה זקוק לשירותי סמנכ"ל כספים חיצוני. לדוגמא, אם אתה בצמיחה גבוהה או יש לך הרבה פעילות או הוצאות, אתה בהחלט צריך איש מקצוע לפקח על הפן הפיננסי שלך.

    בהתאם לצרכים שלך, סמנכ"ל כספים במיקור חוץ יוכל לעזור לך עם תחזיות פיננסיות, תחזיות תזרים מזומנים, תקציב תפעולי, תוכניות פיננסיות, תמחור, דיווח, ניהול חוב, מיזוגים ורכישות, מו"מ לגיוס הון או אשראי חיצוני ופירוקים. בסך הכל, מנהל כספים חיצוני יעזור לך עם תכנון עסקי, בניית התכנית העסקית שלך בהקפדה הנדרשת. העסק שלך ממוקד ביצירת מוצר או שירות; הפן הפיננסי הוא לא העסק שלך. חפש סמנכ"ל כספים חיצוני ומקצועי שיש לו ניסיון רלוונטי.

  2. מנהל חשבונות חיצוני: אם המצב הכספי שלך אינו מאפשר להעסיק מנהל כספים במיקור חוץ, אתה עדיין זקוק לתמיכה כספית; לכל הפחות, אתה זקוק לעזרה עם החשבונאות היום-יומית ותאימות לתקנות ולחוקי המסוי. מיקור חוץ להנהלת החשבונות שלך ייתן לך את התמיכה הדרושה לניהול מזומנים, AP / AR, סגירה פיננסית ודיווחים חודשיים.

    ניתן גם לשכור חברת ייעוץ כדי לספק תמיכה חשבונאית על בסיס פרויקט. אם אתה צריך עזרה ממוקדת עם הכנת ביקורת או התאמה לכללי חשבונאות מקובלים (GAAP), שותף החשבונאות החיצוני יכול לתת לך התמיכה החשבונאית המתאימה – כדי שתוכל להתמקד בדברים אחרים.

  3. משאבי אנוש: כל יזם יכול להעיד על העובדה שפעילות משאבי אנוש עלולה לקחת זמן רב. מגיוס עובדים לניהול נושאי כוח אדם, מפיצוי עובדים להטבות, משכר לעובד דרך מדיניות ונהלים. ניהול משאבי אנוש יכול להשתלט על כל לוח הזמנים שלך. ועלויות משאבי אנוש כוללות הרבה יותר מהשכר – למעשה כל פונקציות משאבי האנוש, שאינן מרכז רווח, יש עלות הכרוכה בניהולם. מיקור חוץ פונקציות משאבי האנוש שלך הוא בהחלט עלות, אולם, כשאתה מחשב את זה פר עובד (וזה קריטי שלא לעבור על חוקי ההעסקה) מתברר כי מדובר בעלות עסקית נחוצה.

    בעוד החברה שלך היא בשלביה המוקדמים, זה חיוני ביותר לקבל תמיכה, אבל בהיקף הנדרש לך. מיקור חוץ של פונקציה אין פרושו שאתה פשוט יכול למסור את הפונקציה ולשכוח את הנושא. אתה עדיין תרצה להיות מעודכן בכל ההיבטים והפונקציות של הסטארט-אפ שלך; חברת ייעוץ מתאימה תבטיח כי אכן תשאר מעודכן ובשליטה.

זכור, אתה לא מוציא שירות למיקור חוץ בכדי שהוא ייעלם; אתה מוציא מיקור חוץ להפחתת מבנה העלויות שלך ולשמירה על המשאבים הפנימיים שלך ממוקדים בעסק. כאשר אתה מוציא פונקציות נחוצות על בסיס צורך אמיתי, אתה יכול לרכז את המאמצים הפנימיים של הצוות שלך במקום שבו הם הנחוצים ביותר: הצמיחה. החברות שאתם שוכר יעזרו לך להישאר על המסלול בזמן החברה שלך גדלה לשלב הבא.

*המאמר מופיע בלשון זכר אך תקף כמובן בלשון נקבה

תורגם מתוך Forbes http://onforb.es/YeTQKo /"The 3 Jobs Your Startup Should Outsource"