אחת הסיבות הגדולות ביותר מדוע חברות עוברות למיקור חוץ של שירותי סמנכ"ל או מנהל כספים הוא פשוט כי זה חסכוני. עבור חברות עם פחות מ -250 עובדים, העלות הממוצעת למנהל הכספים שלו $ 178,934 בשנה אשר משווה 14,911.17 $ לחודש¹. עבור חלק קטן מעלות זו, יכולות חברות לשכור סמנכ"ל כספים במשרה חלקית ולקבל חלק מאותם היתרונות של מנהל כספים במשרה מלאה. אז, לחברות קטנות יותר בעלות שאיפה להיות חסכוניות זהו בהחלט שיקול גדול מאחורי שכירת שירותי מנהל כספים במיקור חוץ. יתרון נוסף של שירותי מיקור חוץ לניהול כספים הוא שיש עוד זוג עיניים חדש על בעיות קיימות.

תופעה המתרחשת לעתים קרובות למדי בחיים היא כאשר אלה הפועלים בתוך החברה פשוט לא יכולים לראות את הפתרונות כמו אלה הבאים מבחוץ. על ידי הזמנת מישהו חדש לבוא ולהסתכל, מביא אותו גורם חיצוני נקודת מבט חדשה לחלוטין, נקודה זו אינה משוקללת או מושפעת מבעיות ישנות הסטוריות שלא בהכרח רלוונטית. מישהו עם נקודת מבט חדשה ורעננה יכול לעתים קרובות לזהות פתרונות לבעיות במהירות. יתרון נוסף של שירותי מיקור חוץ ל- ניהול כספים הוא כאשר אתה בוחר פירמה בעלת רקע פיננסי וניסיון ניהולי קודם.

חברות נהנות לעתים קרובות מליווי פיננסי טוב יותר ממנהל הכספים בעל רקע פיננסי, לעומת סמנכ"ל כספים עם רקע חשבותי. חשב מאומן היטב לקלט המספרים בצורה נכונה, ואילו מנהלי כספים מיומנים בכדי לפרש המספרים בצורה נכונה. אז, זה הוא יתרון אמיתי כאשר יש לך מנהל כספים גם בעל רקע פיננסי. ולבסוף, יתרון נוסף משירותי מיקור חוץ ל- מנהל כספים הוא כאשר אתה בוחר בפירמה שבה אמונים היטב בניתוח פיננסי.

למנהל כספים טוב האמון על ניתוח פיננסי של החברה שלך, יש הרבה מה להציע לחברה שלך בכל הנוגע לליווי פיננסי כלכלי. כאשר מסתכלים על מגמות בניתוח פיננסי אומר מנהל הכספים לאן החברה צועדת או מה היה מצבה במועד נתון. בנוסף, מנהל הכספים יסייע לכם ליצור אסטרטגיות תמחור חדשות שיסייעו לשיפור הרווחים. אסטרטגיות תמחור טובות לא ישאירו סימני שאלה לאחר שהמכירה תתבצע. מנהלי הכספים המציעים ניתוח פיננסי מצוין יחד עם אסטרטגיות תמחור מעולות שווים את משקלם בזהב; וזוהי סיבה נוספת לכך ששירותי מיקור חוץ לניהול כספים הינם יתרון.

פורסם באנגלית על ידי רנדי רוסון יום שבת, ינואר 11, 2014

מקור ¹: cfo.com | יולי / אוגוסט 2013 | סמנכ"ל כספים | דף 37

http://www.topcfos.com/why-outsource-cfo-services/